Doprava ZDARMA pro objednávky nad 300 Kč!

VÍTĚZÍME NAD ROZPOUŠTĚDLY

Naše společnost Enviroscent pracovala velmi pilně, abychom eliminovali rozpouštědla z našich výrobků. Rozpouštědla jsou ve voňavém průmyslu široce využívána, když si kupujete vůni do zásuvky, vonný olej nebo gel, je možné, že ve vůni kupujete 50% rozpouštědla.

Důvod pro použití rozpouštědel je dvojí - pomáhá dostat pevný vonný materiál, například vanilin, do tekuté formy a také vypuzuje vůni z výrobku do vzduchu. My u Enviroscent jsme na to šli úplně jinak.

Na povrchu našich tyčinek je škrob (stejný jako v potravinách), který zaručuje, že se vonné oleje nerozptýlí příliš intenzívně a rychle. Oxid křemičitý (přírodní minerál) absorbuje vzdušnou vlhkost a protože voda a olej se neslučují, voda vyhrává a vytlačuje vonný olej z přírodního papíru ven, a to zhruba měsíc. Rozpouštědla nejsou potřeba.

ROZPOUŠTĚDLA MOHOU BÝT RIZIKOVÁ

Voda je rozpouštědlo, proti ní samozřejmě nic nemáme. Také alkohol je rozpouštědlo a ani s ním nemáme problém, je-li používán zodpovědně. Jsou to chemická rozpouštědla, která nemáme rádi - mnoho z nich je hořlavých, vypouští škodlivé látky do vzduchu, mohou způsobit dýchací nebo neurologické potíže a jsou také karcinogenní. Pokud si nejste jisti, rozpouštědlům se vyhněte.

ROZPOUŠTĚDLA VYTVÁŘEJÍ ZÁPACH

Chemická rozpouštědla mají pach. Vývojáři vůní vždy hledají způsob, jak tento pach překrýt vůní, což není snadné, protože až 75% tekutiny ve vonném výrobku tvoří právě rozpouštědla. Proto tvůrci vůní tak rádi pracují s naší společností - pro jejich tvorbu jim nabízíme přírodní papír jako ryzí plátno, na němž si vůně zachová svou čistotu, energii a pravost.

ROZPOUŠTĚDLA JSOU V LEPŠÍM PŘÍPADĚ BEZCENNÁ

Když si kupujete vonný výrobek, pravděpodobně si kupujete trošku vůně a hodně rozpouštědla. U vonných stébel je ho obvykle 75% v tekutině, kterou vidíte. My u Enviroscent rádi používáme čistou vůni bez příměsí. Veškerá tekutina, se kterou pracujeme, krásně voní.

Project Vanilla

Project Vanilla


Jedinou výjimkou, kde jsme se použití rozpouštědla nevyhnuli (v množství do 10%), jsou vůně, v nichž je použit vanilin - složka, která má charakteristické sladké květinové aroma. Věda zatím nepřišla na to, jak transformovat bílý vanilinový krystal do tekuté formy. Na řešení problému pracujeme a do té doby - chcete-li se úplně vyhnout rozpouštědlům - si prosím vyberte jinou z našich vůní.